Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poradniki

Najczęstsze błędy w ocenie ryzyka zawodowego  - jak ich unikać?
Ocena ryzyka zawodowego to kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w każdej organizacji. Prawidłowo przeprowadzona ocena pozwala na zidentyfikowanie zagrożeń i podjęcie odpowiednich działań zapobiegawczych. Niestety, w praktyce często dochodzi do błędów, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.
Czytaj więcej
Praca zdalna, a ocena ryzyka zawodowego
Obowiązkiem pracodawcy jest ocena ryzyka zawodowego związanego z wykonywaną pracą. Przy ocenie ryzyka zawodowego pracownika wykonującego pracę zdalną uwzględnia się w szczególności wpływ tej pracy na wzrok, układ mięśniowo-szkieletowy oraz uwarunkowania psychospołeczne tej pracy.
Czytaj więcej
Analiza HAZOP
Analiza HAZOP polega na zebraniu jak największej liczby zagrożeń mogących pojawić się w procesie pracy, a następnie za pomocą odpowiednich słów przewodnich zespół, który stworzony jest przez specjalistów, przeprowadza burzę mózgów.
Czytaj więcej
Analiza Drzewa Błędów FTA - ocena ryzyka zawodowego
Metoda Drzewa Błędu - FTA stosowana jest głównie podczas analizy ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych. Polega na określeniu zdarzenia szczytowego, a następnie na jego podstawie - przyczyny jakie mogą powstać na skutek zdarzenia. Metoda ma na celu graficzne zobrazowanie logicznych kombinacji zdarzeń.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 415 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-02
Jestem zadowolona
2024-05-26
Polecam, świetny sklep
pixel