Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie

2022-03-22
Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienieObciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie – informacje ogólne

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego może powodować niekorzystne skutki dla pracownika. Głównie wymienia się schorzenia mięśni, ścięgien i wiązadeł. Początkowymi objawami są: bóle, sztywność mięśni, mrowienie, a nawet drętwienie.

Dlatego jeśli chcesz ochronić pracownika przed szkodliwym wpływem obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego zachęcamy do zakupu oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego. Nie zalazłeś gotowej oceny? Nie martw się i już dziś kup specjalnie przygotowany produkt: obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie. Po złożeniu zamówienia skontaktujemy się z Tobą w celu zebrania szczegółowych informacji.

Dlaczego warto zakupić u nas ocenę obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie?

Sporządzona przez naszych specjalistów ocena obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego jest pełnowartościowym dokumentem, dzięki któremu będziesz mógł zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Po udostępnieniu nam dokumentacji zdjęciowej przyjmowanych pozycji ciała podczas wykonywania czynności związanych z pracą, zostanie dokonana szczegółowa analiza mająca na celu określenie obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego. Dokument będzie zawierać działania korygujące, po których wprowadzeniu Twoja firma będzie bezpieczniejsza. Warto szerzyć bezpieczne wykonywanie czynności ponieważ spowoduje to zmniejszenie powstawania chorób zawodowych oraz wypadków przy pracy. Korzyścią płynące z zakupienia indywidualnie przygotowanej oceny obciążenia mięśniowo-szkieletowego jest wiele, oprócz bezpieczeństwa pracowników, pracodawca starając się o dofinansowanie z ZUS ma gotową i w pełni zindywidualizowaną dokumentacje stworzoną przez naszych specjalistów. Nie czekaj do ogłoszenia konkursu i już dziś kup i wdróż obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie.

Jakie informacje będzie potrzebować od Ciebie do sporządzenia dokumentacji?

 • Nazwę stanowiska pracy.
 • Chronometraż czasu pracy - jakie czynności wykonuje pracownik, pozycje przyjmowane podczas pracy, czas trwania danej pozycji, rodzaj pracy, płeć pracownika.
 • Metodę wykonania dokumentacji, jeśli nie wiesz jaka metoda będzie odpowiednia, zachęcamy do kontaktu w celach doradczych. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią metodę!
 • Urządzenie i maszyny jakimi posługuje się pracownik.
 • Zdjęcia przyjmowanych pozycji.
 • Znane już zagrożenia występujące na stanowisku pracy.
 • Stosowane środki ochrony.

Metody dokumentacji obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego będzie opracowane metodą uzgodnioną z Klientem. W sytuacji braku wiedzy na temat danych metod zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez naszych pracowników poradnikami, a także zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Oferujemy takie metody jak:

Co będzie zawierać obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie?

 • Stronę tytułową, posiadającą miejsce na datę przeprowadzenia i skład zespołu powołanego do wykonania ORZ oraz miejsce na zatwierdzenie dokumentu przez pracodawcę.
 • Instrukcję do oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Opis dla stanowiska pracy.
 • Instrukcję BHP na stanowisku pracy (jeżeli jest wymagana).
 • Wymagania dla stanowiska pracy.
 • Charakterystykę obserwacji na stanowisku pracy (w tym punkcie opisywane są poszczególne czynności pracownika w wybranych fazach pracy podczas całej zmiany roboczej 8h).
 • Zestawienie pozycji w poszczególnych fazach (w tym punkcie opisywane są procentowe czasookresy poszczególnych czynności w danych fazach pracownika).
 • Arkusz oceny obciążenia mięśniowo-szkieletowego w poszczególnych pozycjach.
 • Wystąpienie ryzyka w poszczególnych pozycjach (tabela + wykres).
 • Procentowy udział ryzyka.
 • Średnią ważoną ogólnego ryzyka obciążenia mięśniowo-szkieletowego.
 • Wyniki pomiarów i obserwacji na stanowisku pracy.
 • Plan działań korygujących ryzyko zawodowe dla stanowiska pracy.
 • Potwierdzenie zapoznania z dokumentacją dla stanowiska.

Czas realizacji - obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na zamówienie

Opracowaną przez naszych specjalistów ocenę obciążenia mięśniowo-szkieletowego otrzymasz w przeciągu 14 dni od daty zaksięgowania wpłaty i dostarczenia nam wszystkich niezbędnych informacji. Zostanie przesłana do Ciebie w formie elektronicznej (.docx) na podanego wcześniej emaila. Dokument będziesz mógł pobierać, edytować i drukować dowolną liczbę razy.

Akty prawne – obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego

Kodeks pracy, który obwiązuje pracodawcę do oceniania i dokumentowania ryzyka zawodowego, a także informowania pracowników o zagrożeniu. Innym aktem prawnym, który nakłada na pracodawcę ten obowiązek jest rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Obowiązki związane z obciążenie układem mięśniowo-szkieletowym zostały zawarte w Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 marca 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych oraz innych pracach związanych z wysiłkiem fizycznym, a dokładniej §6 pkt. 2.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 381 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-18
Pełen profesjonalizm
2024-02-10
Polecam ten sklep, dziękuję za szybką realizację.
pixel